Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

5853 3080

info@autoluks.ee

E-R 09:00-18:00

E-R 09:00-18:00
 Broneeri Aeg 5853 3080
Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

Our Services

DPF Tahmafiltri Puhastamine Tartus

  E-R 09:00-18:00
  5853 3080
  Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

DPF (diesel particle filter) ehk teisisõnu ka kübeme- või tahmafiltri eesmärgiks on diiselautode keskkonnasaaste vähendamine. Selleks püüab DPF heitgaasidest kinni tahmaosakesed ning muudab need põletamise (regenereerimine) teel süsinikdioksiidiks.

Ideaalis suudetakse DPF filtrisse kogunenud tahmaosakesed sõidu käigus autonoomselt ära põletada. Praktikas on aga üsna sagedased juhtumid, kus erinevate põhjuste koosmõjul (pidevad lühikesed sõidud,  lõpetamata põletusprogrammid) tahmafiltrid ummistuvad ning DPF puhastamiseks on tarvis välist sekkumist.

Autoluks OÜ autoteeninduse eksperdid aitavad teid DPF filtri puhastamisega just neil juhtudel kui tahmaosakesi enam tavasõidu ega ka auto enda poolt käivitatava põletusrežiimi abil ära põletada pole suudetud.

Selle tarbeks ühendame teie auto külge diagnostikaseadme ning käivitame spetsiaalse DPF tahmapõletusprogrammi. Antud protsessi käigus viiakse heitgaaside temperatuurid tavapärasest oluliselt kõrgemale, et aidata täiendavalt kaasa kogunenud tahmaosakeste põlemisele.

DPF Tahmafiltri Pesu 

Kui selgub, et põletamisprotsess ei anna ikkagi soovitud tulemust, siis kokkuleppel kliendiga eemaldame tahmafiltri auto küljest ning teostame filtri hüdrodünaamilise puhastuse sooja vee (60-90 kraadi) ning õhusurve impulsside abil. 

Selline puhastusviis on DPF filtrile ja selle sees paiknevale kärgvõrestikule ühelt poolt ohutu, kuid teiselt poolt efektiivne viis tahmaummistuste likvideerimiseks. Protsessi käigus  puhastatakse filter sinna kogunenud osakestest (tahm, tuhk, süsinik- ja tseeriumoksiid) ning on võimalik taastada kuni 98% filtri algsest läbilaskevõimest.

Tahmafiltri pesu hind sõiduautodele on alates 100 EUR (veokite ja busside maksumus suurem). Hinnale lisandub tahmafiltri montaaži maksumus, milleks kulub olenevalt sõidukist üldiselt 2 kuni 6 tundi.

Helista meile konsultatsiooniks (5853 3080) ja leiame teie probleemile üheskoos sobivaima lahenduse.

Call Now Button