Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

5853 3080

info@autoluks.ee

E-R 09:00-18:00

E-R 09:00-18:00
 Broneeri Aeg 5853 3080
Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

Our Services

EGR Klapi Puhastamine ja Vahetus Tartus

  E-R 09:00-18:00
  5853 3080
  Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

EGR (exhaust gas recirculation) klapp ehk heitgaaside retsirkulatsiooniklapp on oluline auto osa, mis reguleerib heitgaaside hulka, mis pärast esmast põlemist uuesti mootorisse suunatakse. See protsess aitab vähendada heitmetes sisalduvate ohtlike lämmastikoksiidide hulka, suurendab mootori efektiivsust ja säästab kütust. Kui klapp on korras, on auto heitgaasid vähem kahjulikud ja mootori töö parem.

Miks on EGR klapi puhastamine vajalik?

Kuna EGR-klapp puutub pidevalt kokku kütuse põletamisest tekkivate jääkidega, koguneb sinna aja jooksul tahma ja pigi. Selleks, et klapp saaks oma tööd korralikult teha ja kütusekulu optimaalsena hoida, on vaja seda regulaarselt puhastada. Puhastusprotseduur on kiire ja soodne viis tagada, et EGR klapp töötab korrektselt ja pikaajaliselt.

Järgnevad sümptomid võivad viidata vajadusele EGR-klapp puhastada või vahetada:

  • Auto võimsus on vähenenud
  • Kütusekulu on suurenenud
  • Mootor käivitub raskelt
  • Mootor töötab ebaühtlaselt
  • Auto suitseb


Meie teenus hõlmab kõiki teie EGR-klapi hooldusvajadussi – puhastamise käigus eemaldame tahmunud EGR-klapi, puhastame selle ja sinna suubuvate kanalite otsad tahmast ja pigist ning vahetame ära klapi tihendi. Kui vajalik, saame klapi ka täielikult vahetada.

Ennetava hoolduse ja regulaarse puhastamise korral saate ära hoida kulukaid remonte ja tagada, et teie auto töötab optimaalselt. Kui EGR-klapi probleeme ei märka õigeaegselt, võivad remondikulud olla palju suuremad, kuna rikke tõttu võivad kahjustada saada ka teised osad, nagu tahmafilter või katalüsaator.

Helista meile konsultatsiooniks (5853 3080) või kasuta lehel olevat infopäringu vormi ning leiame teie murele üheskoos sobivaima lahenduse!

Call Now Button