Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

5853 3080

info@autoluks.ee

E-R 09:00-18:00

E-R 09:00-18:00
 Broneeri Aeg 5853 3080
Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

Our Services

Jahutusvedeliku Lisamine ja Vahetus

  E-R 09:00-18:00
  5853 3080
  Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

Jahutussüsteem on ülioluline osa autost, mis aitab reguleerida mootori temperatuuri ja tagada selle optimaalse töö. Üks oluline hooldustegevus on jahutusvedeliku taseme kontrollimine ja vajadusel lisamine. Selles jaotises selgitame, kuidas kontrollida jahutusvedeliku taset ning millist jahutusvedelikku autole juurde lisada.

Jahutusvedeliku taseme kontrollimine

  1. Avage auto kapott ja leidke jahutussüsteemi paak. See paikneb üldiselt mootori läheduses ning on sageli läbipaistva või tumeda plastikuga kaetud.
  2. Kontrollige jahutusvedeliku taset paagi küljel oleva märgise abil. Märgis näitab minimaalset ja maksimaalset tasemete vahemikku. Jahutusvedeliku tase peaks olema vahemikus “min” ja “max” või sarnaselt tähistatud tsoonides. 
 

Kui jahutusvedeliku tase on alla minimaalse märgise, on vajalik vedeliku lisamine. Lisamisel veenduge, et mootor on jahtunud, sest jahutussüsteemis olev vedelik võib olla kuum. Seega laske autol natuke jahtuda ning avage kork ettevaatlikult (võimalusel käsi näiteks riidelapiga kaitses)

Samuti tuleb tähele panna, et jahutusvedelik peab vastama autotootja soovitustele. Vaadake millist värvi jahutusvedelik on autol sees või kontrollige oma auto kasutusjuhendist, millist tüüpi jahutusvedelikku kasutada. 


Mida teha kui jahutusvedelik kaob?

Jahutusvedeliku kadumine võib olla murettekitav märk, et autol on probleem jahutussüsteemiga. Järgnevad on peamised põhjused, miks vedelik võib kaduda, ja miks on sel juhul oluline auto remonditöökotta kontrolli tuua:

  • Leke jahutussüsteemis: Üks levinumaid põhjuseid jahutusvedeliku kadumiseks on leke jahutussüsteemis. Leke võib esineda radiaatori, jahutusvooliku või tihendite kahjustuse tõttu. Kui jahutusvedelik lekib, võib see põhjustada mootori ülekuumenemist ja tõsiseid kahjustusi.
  • Keerukamad probleemid: Mõnikord võib jahutusvedeliku kadumine olla põhjustatud keerukamatest probleemidest, näiteks defektne termostaat, purunenud veepump või jahutussüsteemi blokeering. Sellised probleemid vajavad tavaliselt spetsialisti tähelepanu ja täpsemat diagnoosi. Ärge jätke neid märke tähelepanuta, kuna need võivad põhjustada tõsiseid mootorikahjustusi.


Autoluks OÜ autoremondi eksperdid aitavad sul tuvastada probleemid auto jahutussüsteemis. Helista meile konsultatsiooniks (5853 3080) või kasuta lehel olevat infopäringu vormi ning leiame teie murele üheskoos sobivaima lahenduse!

Call Now Button