Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

5853 3080

info@autoluks.ee

E-R 09:00-18:00

E-R 09:00-18:00
 Broneeri Aeg 5853 3080
Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

Our Services

Sildade Reguleerimine – 3D Sillastend Tartus

  E-R 09:00-18:00
  5853 3080
  Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

Sillastend Tartus - Autoluks OÜ

Kas sinu auto kisub sõites vasakule või paremale ja roolist lahti lastes otsib teed? Auto rehvid kuluvad ebaühtlaselt ning üks äär on märgatavalt rohkem kulunud kui teine? Kas auto rool on viltune (sõidad otse, aga rool on viltu käes)?

Analoogsete sümptomite korral tuleks esimesel võimalusel teostada auto sildade kontroll ning vajadusel sildade reguleerimine. Sillastend ehk silla reguleerimine on soovitav igal autol teostada vähemalt kord aastas või vastavalt vajadusele. Muuhulgas soovitame silla reguleerimist teostada kui:

  • Auto veermikule on teostatud remonttöid
  • Auto käib korralises rehvivahetuses
  • Sõitsid autoga läbi löökaugu
  • Roolist siledal teel lahti lastes hakkab auto kiskuma
  • Auto rehvid kuluvad ebaühtlaselt


Helista meile aja broneerimiseks või konsultatsiooniks (5853 3080) ja leiame teie probleemile üheskoos sobivaima lahenduse!
 

Sillastendi Hind

 Sõiduauto, ainult esisilla reguleerimine:  45€ 
 Sõiduauto, mõlemad sillad:  50€ 
 Kaubikute, Maasturite sildade reguleerimine  50€ 

 

Sildade Reguleerimine – Mida Tööde Käigus Tehakse?

Sillastendi eesmärgiks on tagada rataste paralleelne paiknemine kõikides suundades. Tööde käigus reguleeritakse ja seadistatakse rataste kolme järgnevat parameetrit:

  • Jooksunurgad (rataste kokku- või lahkujooks)
  • Külgkalle (rehvi keskjoone ja vertikaali vahel olev nurk)
  • Pikikalle ehk Järeljooks (nurk vertikaali ja käändtelje vahel)


Mõningal juhul on enne sillastendi teostamist esmalt välja vahetada ka kulunud liigendeid ja silla detaile. Kulunud liigendite puhul on oht, et rattad muudavad pärast sillastendi asendit ning seega läheb silla reguleering taaskord paigast ära.

Sillastend Autoluks OÜ Tartu Töökojas

Autoluks OÜ autoteeninduses on kasutusel 3D tehnoloogial põhinev sillastend, mille abil tuvastame täpselt ja korrigeerime kõrvalekalded veermikus.

Sillageomeetriast sõltuvad nii sõidumugavus kui ka sõiduohutus. Õigesti reguleeritud sildadega on auto paremini juhitav ja silladetailide ning rehvide kulumine on viidud miinimumini.

Reguleerimata sildadega võivad kaasneda olulised kulud, nagu rehvide ebaühtlane kulumine, mille tagajärjel tuleb rehvid uutega asendada, kõrgem kütusekulu ja erinevate sillaosade ebanormaalne kulumine. Selleks, et eelnimetatud ebameeldivaid kulusid vältida või edasi lükata ongi mõistlik sildade reguleerimine vähemalt kord aastas ette võtta.

Call Now Button