Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

5853 3080

info@autoluks.ee

E-R 09:00-18:00

E-R 09:00-18:00
 Broneeri Aeg 5853 3080
Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

Our Services

Eelsüüteküünalde ja Süüteküünalde Vahetus Tartus

  E-R 09:00-18:00
  5853 3080
  Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

Süüteküünlad ja eelsüüteküünlad on hädavajalikud osad vastavalt bensiini- ja diiselmootoriga sõidukite jaoks. Mõlemad komponendid täidavad olulist ülesannet mootori süütesüsteemis, aidates tagada sujuva ja tõhusa mootori töö.

Kuidas eel- süüteküünlad töötavad?

Eelsüüteküünlad on olulised komponendid, mis on kasutuses diiselmootorite puhul. Need on mõeldud mootori eelsoojendamiseks enne käivitamist, eriti külma ilmaga. Eelsüüteküünlad soojendavad silindri sisemust, et parandada kütuse põlemist käivitamisel ja vähendada mootori koormust.
 

Süüteküünlad on kasutuses bensiinimootorite puhul ja on kinnitatud mootori silindrisse ja ühendatud süütesüsteemiga. Kui süütesüsteem käivitub, loob see elektrilise impulsi, mis liigub läbi süüteküünla keskvarda. Kui see jõuab küünla otspunkti, toimub seal elektrilahendus ja tekib säde. See säde süütab silindris oleva kütuse-õhu segu, tekitades plahvatusjõu, mis paneb mootori tööle.

Millal vajavad süüteküünlad ja eelsüüteküünlad vahetamist?

Süüteküünalde ja eelsüüteküünalde eluiga varieerub olenevalt sõiduki tüübist, küünla materjalidest ja sõidustiilist.

Mõned märgid, mis võivad viidata nende vahetamise vajadusele:

  • Suurenenud kütusekulu: Kui sõiduk tarbib rohkem kütust kui tavaliselt, võib see olla märk, et süüteküünlad või eelsüüteküünlad vajavad vahetamist.
  • Ebastabiilne jõudlus: Kui mootor tundub olevat ebastabiilne või kui täheldate käivitamisel probleeme, võib see olla märk küünalde probleemidest.
  • Sõiduki diagnostika veakoodid: Paljud sõidukid näitavad süüte- või eelsüüteküünalde probleemide korral diagnostika veakoode.
 

Kuidas kontrollida küünalde seisukorda?

Küünla seisukorra kontrollimiseks on vaja see eemaldada mootorist. Seejärel tuleks vaadelda küünla elektroodi (otsa, kus tekib säde). See peaks olema hall või kergelt pruun. Kui elektrood on õline või korrodeerunud, võib see olla märk, et küünal on kulunud või et mootoris esineb muid probleeme.

Süüteküünalde ja eelsüüteküünalde regulaarne kontrollimine ja hooldamine on oluline osa sõiduki korrapärasest hooldusest, mis tagab mootori optimaalse jõudluse.

Kui teil on kahtlusi küünalde seisukorra osas või kui teie sõiduk vajab küünalde vahetust, pöörduge meie professionaalsete mehaanikute poole. Helista telefonil (5853 3080) või kasuta lehel olevat infopäringu vormi ning leiame teie murele üheskoos lahenduse!

Call Now Button