Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

5853 3080

info@autoluks.ee

E-R 09:00-18:00

E-R 09:00-18:00
 Broneeri Aeg 5853 3080
Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

Our Services

Veepumba Vahetus Tartus

  E-R 09:00-18:00
  5853 3080
  Viljandi maantee 48, 50412 Tartu

Veepump on auto jahutussüsteemi üks põhikomponente, mille ülesandeks on jahutusvedeliku ringluse tagamine. See on kriitilise tähtsusega osa, mis hoiab teie auto mootorit ülekuumenemast. Veepumba rikke korral võib teie auto mootor kiiresti üle kuumeneda, mis võib põhjustada tõsiseid ja kulukaid kahjustusi.

Pane tähele järgnevaid sümptomeid, mis võivad viidata, et veepump hakkab läbi minema:

  • Müra mootorist: Veepumba laagrite kulumisel tekib iseloomulik hääl (kõrin, undamine). Kui märkate, et teie mootor tekitab tavapärasest rohkem müra, võib see olla märk, et veepump vajab vahetust.
  • Jahutusvedeliku leke: Kui veepumba tihendid ja pakendid kuluvad, võib tekkida leke. Kui märkate punakaspruuni või roheka jahutusvedeliku plekke parkimiskoha all, võib see viidata veepumba lekkele.
  • Ülekuumenemine: Kui veepump ei suuda enam jahutusvedelikku ringluses hoida, hakkab mootor üle kuumenema. Kui märkate, et temperatuuri näidik kipub tihti “punasesse tsooni” minema, on see tõenäoliselt märk veepumba rikkest.
  • Radiator ei saa sooja: Veepump tagab jahutusvedeliku liikumise läbi radiaatori, mis hoiab mootorit jahedana. Kui veepump ei tööta korralikult, ei pruugi radiaator saada korralikku jahutusvedelikku tsirkulatsiooni, mis viitab veepumba rikkele.
 

Kui veepump lakkab töötamast, võib teie auto mootor kiiresti üle kuumeneda. Selle tagajärjel võib tekkida tõsine kahju, sealhulgas mootori kuumakahjustused, ootamatu rike teel olles ja kulukad remondiarved.

Kui kahtlustate, et teie auto veepump vajab asendamist, siis helista meile konsultatsiooniks (5853 3080) või kasuta lehel olevat infopäringu vormi ning leiame teie murele üheskoos lahenduse!

Call Now Button